Značenie káblov, sietí, rozvádzačov a panelov

Brady má široký sortiment etikiet, štítkov, zmršťovacích návlečiek, visačiek, zástaviek a ďalších materiálov vhodných pre označovanie kabeláže, sietí, prepájacích panelov a rozvádzačov.

Samolaminovacie štítky

Špičkový samolepiaci materiál vyvinutý na dokonalé priľnutie k zakriveným plochám, kábol a rozvodov. Pozostáva z bielej plochy pre popis a priehľadného „chvostíka“, ktorý sa omotá okolo kábla. Priehľadná časť prekryje popis a tým ho „zalaminuje“. Popis je tak dokonale chránený voči poškriabaniu, ako aj voči vonkajším vplyvom (teplota, UV, chemikálie)

Zmšťovacie návlečky – zmršťovacie bužírky

Popisovacia zmršťovacia návlečka / bužirka predstavuje riešenie označenia a izolácie káblov, ktoré presne kopíruje povrch kábla bez použitia adhezíva. Trvalý popis je na báze termotlače. Okrem štandardných sú zmršťovačky k dispozícii aj z materiálu bez obsahu halogénu, čím spĺňajú prísne štandardy pre použitie v prostriedkoch hromadnej dopravy (metro, vlakové súprav, lietadlá).

Zástavky – vlajočky

Samolepiace štítky vo forme vlajočky sa jednoducho aplikujú na kábel a ich zvačšená plocha poskytuje dostatok priestoru aj na komplikovanejší popis.

Ovíjacie štítky

Ovíjacie štítky (Wrap-around) sú vyrobené z materiálu, ktorý ľahko kopíruje zakrivené plochy, akými sú káble. Informácia na štítku je čitateľná z viacerých strán.

Karty s nálepkami pre káble

Brady ponúka karty a hárky s predtlačenými číslami a písmenami, prázdne, s elektrikárskymi symbolmi pre jednoduché použitie pri inštalačných prácach. K dispozícii sú v nieľkých veľkostných aj materiálových vyhotoveniach.

Identifikácia komponentov

Visačky

Popisovateľné visačky sú vhodné do vonjašieho aj vnútorného prostredia. Ku káblu ich možno prichytit štandardnou sťahovačkou alebo využiť samoupínací dizajn. Dodáva sa v materiáloch vhodných pre THT, ako aj štandarnú potlač.

Nosiče s vkladačkami

Vďaka špecifickému tvaru sú tieto nosiče vhodné na rôzne priemery káblov, čím šetria náklady na skladovanie rôznych typov štítkov.

Značenie svorkovníc

Tieto špeciálne vyvinuté úzke štítky sú ideálnym prostreidkom pre označovanie svorkovníc. Dostupné sú v úprave pre potlač prostredníctvom THT, laserom alebo inými tlačiarňami.

Značenie elektrických rozvádzačov a panelov